Kaune startuoja nauja 3×3 krepšinio lyga – Lyga33.

Kviečiame krepšinio mėgėjus registruotis į 2023 sezono Lyga33 pirmenybes iki 2023 metų vasario 15 dienos.

Komandų registracija vyksta el.paštu info@mygame1.lt

El.laiške turi būti nurodyta komandos pavadinimas, aprangų spalvos, žaidėjų vardas pavardė, ūgis, svoris, gimimo data. Komandos vadovo/kapitono telefono numeris.
Komanda gali registruoti iš viso 5 žaidėjus. Tiesa, konkrečiose varžybose gali dalyvauti 4.

RKL, NKL, LKL lygų žaidėjai Lyga33 pirmenybėse dalyvauti negali. Projektas orientuotas tik į krepšinio mėgėjus.

Lygos33 rungtynių sistema

Iš viso bus registruojama 20 komandų, kurios reguliariajame sezone tarpusavyje sužais po vienas rungtynes.

Po reguliariojo sezono vyks aštuntfinalio etapas, į kurį pateks 16 stipriausių komandų, o paskutinės 4 komandos praras galimybę toliau varžytis dėl prizinių vietų.

Visi atkrintamųjų etapai vyks iš 1 rungtynių, o atkrintamųjų poros bus sudarytos pagal iškovotas vietas reguliariajame sezone (1 su 16, 2 su 15 ir tt).

Po aštuntfinalių etapo seks ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir galiausiai finalai dėl pirmos ir trečios vietų.

Lygos33 1 vietos laimėtojams bus įteikta nugalėtojų taurė, medaliai bei prizai iš www.krepsinioprekes.lt internetinės parduotuvės.

2 ir 3 vietos laimėtojams bus įteikti medaliai bei prizai iš minėtos parduotuvės.

Varžybų diena bei finansinės sąlygos

Paskirtą rungtynių dieną, konkrečiu laiku, kaskart susirinks po 4 komandas, kurios tarpusavyje sužais po 1 rungtynes. Taigi, rungtynių dieną, kiekviena komanda sužais po 3 rungtynes per 1 valandą. 1 rungtynių trukmė 10min arba iki 21 taško, jei tai įvyks anksčiau nei praeis 10 minučių.

3×3 rungtynėms teisėjaus po 1 teisėją.

Rungtynių dienos mokęstis komandai – 28eur (po 7eur kiekvienam žaidėjui).

Kilus klausimams kviečiame susisiekti el.paštu info@mygame1.lt arba telefonu 8657 84717.

3×3 TAISYKLĖS
Rungtynių trukmė – 10 minučių, vienai atakai skiriama 12 sekundžių, žaidimas stabdomas kamuoliui iškritus į užribį, pražangos atveju skiriamas naujas atakos laikas. Žaidimas gali ir netrukti 10 minučių, jei viena komanda įmeta 21 ar daugiau taškų.

Taškų skaičiavimas taip pat skiriasi – 3×3 krepšinyje už įprasto krepšinio dvitaškį ar tritaškį atitinkamai skiriami vienas ar du taškai. Įmetus taškus žaidimas nestabdomas.

Neapsigynusi komanda turi pati pasiimti kamuolį ir jį išsivaryti už tritaškio. Kamuolį paėmus po krepšiu esančio pusapskritimio zonoje, naują ataką organizuojančiai komandai negali būti trukdoma įžengiant į pusapskritimį.

Komanda, pradėsianti rungtynes savo ataka, nustatoma monetos metimu. Pratęsimo atveju komanda, pradėjusi rungtynes gynyboje, pirma organizuos ataką. Pratęsimas žaidžiamas iki to momento, kol kažkuri iš komandų pelnys 2 taškus (persvara nesvarbi).

Žaidžiama prie vieno krepšio, todėl gynyboje padarius bloką, perėmus ar atkovojus kamuolį, tai komandai reikia išsivaryti (arba perduoti) kamuolį už tritaškio linijos.

Žaidimą sustabdžius (kamuoliui išlėkus į užribį, žaidėjams prasižengus arba sužingsniavus) kita ataka turi būti rengiama besiginančios komandos žaidėjui padavus kamuolį puolančiosios komandos žaidėjui, taip įsitikinant, kad abi komandos pasiruošusios tęsti rungtynes.

Ginčo atveju kamuolys atitenka prieš tai besigynusiai ekipai.

Asmeninių pražangų limito nėra (žaidėjas pašalinamas jam gavus diskvalifikacinę arba 2 nesportines pražangas). Komandai prasižengus ne metimo metu nuo 1 iki 6 karto baudos metimai nėra metami, nuo 7 iki 9 karto skiriami 2 metimai, o prasižengus 10 ir daugiau kartų skiriami 2 metimai bei kamuolys atitenka komandai, prieš kurią buvo prasižengta. Prasižengus metimo metu, priklausomai nuo jo vertės, skiriamas vienas arba du metimai.

Keitimai atliekami sustabdžius žaidimą, keičiantysis žaidėjas į aikštelę įžengia per galinę liniją.